KONST / Etsningar, Gravyrer, Träsnitt & Kopparstick / Etsning 13846632
nr 1384 6632
Uno Stallarholm
(1894-1974), Sverige
Etsning, "Bygden", motiv med hässjor och kor. Signerad, numrerad 301/310, daterad -73. MM; 21,5x29 cm, yttermått inklusive ram: 43x50 cm
Utrop:
300 kr
måndag 15 mars 2021
kl 20:24:50
Uno Stallarholm
Läs mer om Uno Stallarholm